X
  • пн.-пт. с 9.10 до 18.00
arrow back

Нова підстава на перевірку Держпраці

Нова підстава на перевірку Держпраці

PEREVIRKY-DERZHPRATSI-SHHO-VARTO-ZNAT

Новою підставою на перевірку може бути повідомлення в соцмережах. Як приклад наведемо Вам Ужгород. В групі міської спільноти в одній відомій соціальній мережі стали з'являтися публікації, які інформаційно направлені на недобросовісного роботодавця. Писали громадяни, які працювали в одному із закладів харчування в центрі Ужгорода. За їх словами, власниця кафе практикує приймати людей на роботу без укладання трудових договорів і звільняти без виплати заробітної плати після проходження ними нібито багатоденного стажування. Тому ошукані працівники вирішили, попередити про такого роботодавця і нюансах роботи в цьому кафе.

Своєю чергою ця інформація не пройшла повз увагу чиновників відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Закарпатській області.  Щоб перевірити викладені в публікації факти, в Управлінні Держпраці був виданий наказ на проведення в зазначеному кафе інспекційного відвідування, згідно з Порядком здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю, затвердженого відповідною постановою Кабміну.

На момент проведення перевірки в закладі харчування виявлено трьох працівниць: дві офіціантки та посудомойщица, які повідомили інспекторам праці, що проходять стажування, ніяких офіційних документів не підписували.  Сама ж власниця кафе спочатку намагалася переконати представників Управління Держпраці, ніби торговельної діяльності із залученням найманої праці не здійснює, а в кафе на підставі укладеного договору «господарює» інша особа. Далі почала запевняти інспекторів, нібито надавала інформаційні послуги громадянам, які в майбутньому мають намір працювати в подібних закладах.

Тепер підприємниці доведеться відповідати за порушення норм чинного законодавства про працю, в тому числі в частині допуску до роботи працівників без трудових договорів. Водночас на усунення виявленого порушення складений припис.

Щоб не переживати й проходити перевірки без проблем пропонуємо послуги з ведення бухгалтерського та кадрового обліку. Наші фахівці завжди підкажуть і направлять в необхідних ситуаціях.

назад
-->