X
  • пн.-пт. с 9.10 до 18.00
arrow back

Книга обліку доходів - 2020

Книга обліку доходів - 2020

Президент підписав закон № 786 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету і спрощення роботи фізичних осіб - підприємців", який, передбачає скасування ведення обов'язкової книги обліку доходів для ФОП. Документ був прийнятий Верховною Радою 14.07.2020 р

Так, фізичним особам - підприємцям I-III груп на спрощеній системі оподаткування можливо буде вести облік, в якому завгодно вигляді, як в паперовому так і в електронному за однієї умови необхідно буде вказувати суми доходу за місяць.

Що ж стосується ФОП на загальній системі, то вони зможуть вести облік в паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, яку затверджуватимуть в Міністерстві фінансів.

Отже, підсумуємо - облік доходів і витрат може вестися в паперовому та / або електронному вигляді:

1.Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.

2.Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів і витрат.

3.Юридичні особи - платники єдиного податку третьої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2 та 44.3 статті 44 Податкового Кодексу.

Також, цей Закон передбачає скасування договору про визнання електронних документів для реєстрації в електронному кабінеті платника податків і передбачає, що в електронному кабінеті будуть показуватися за допомогою податкових повідомлень.

Крім того документ вносить зміни до Податкового кодексу основним завданням є формування необхідних умов для розвитку малого і середнього бізнесу і приріст інвесторів. Особливу увагу приділено полегшенню проходження податкових перевірок. При перевірці оформлення співробітників тепер немає можливості питати співробітників і самих роботодавців «про доходи в конвертах» або інших додаткових домовленостей з роботодавцем.

назад
-->