X
  • пн.-пт. с 9.10 до 18.00
arrow back

Страховий стаж ФОПів залежить від сплати ЄСВ

Страховий стаж ФОПів залежить від сплати ЄСВ

Якщо у фізичної особи підприємця є борги із ЄСВ, то її страховий стаж під питанням. Останнім часом було прийнято ряд змін у законодавстві, які створюють жорсткі вимоги до страхового стажу і виходу на пенсію за віком. А саме визначення кількості років страхового стажу на набуття права на пенсію.

Зазначимо, що з 1 січня 2018 року страховий стаж для виходу на пенсію в 60 років складає 25 років, як для чоловіків, так і для жінок. Але ця цифра буде збільшуватись кожного року на 1 рік стажу до 1 січня 2028 року страховий стаж повинен становити не менше 35 років.

Розберімося, що містить поняття страховий стаж. Страховий стаж - це час, за який були зроблені внески на загальнообов’язкове соціальне страхування (ЄСВ), не менше мінімального розміру (мінімальна сума постійно змінюється і залежить від мінімальної заробітної плати).

Щоб страховий стаж був зарахованим ФОП за цілий місяць, треба сплачувати ЄСВ не менше мінімального внеску (на даний час сума становить 819,06 грн.), при цьому необхідно обов’язково подавати річний «звіт про нарахування ЄСВ».

Також треба звернути увагу, на те, що сплата ЄСВ є ОБОВЯЗКОВОЮ і не залежить від підприємницької діяльності і її прибутковості.

Спеціалісти Пенсійного фонду зазначають, що період в який є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску, не буде зараховуватись до страхового стажу, але в випадку погашення недостачі, стаж буде нарахований автоматично.

назад
-->