X
  • пн.-пт. с 9.10 до 18.00
arrow back

Про зміни в працевлаштуванні іноземців в Україні

Про зміни в працевлаштуванні іноземців в Україні

З 27.09.2017 вступив в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар'єрів для залучення іноземних інвестицій» від 23.05.2017 р № 2058-VIII, який доповнив статтею 421 Закону України «Про зайнятість населення» (далі - Закон).

Згідно ч. 3 ст. 421 Закону, роботодавець може отримати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства за умови виплати заробітної плати в розмірі не менше:

1) 5-ти мінімальних заробітних плат - іноземним найманим працівникам в громадських об'єднаннях, благодійні організації та навчальних закладах;

2) 10-ти мінімальних заробітних плат - для всіх інших категорій найманих працівників.

У листі фахівці відомства вказують, що вимоги щодо розміру зарплати згідно ч. 3 ст. 421 Закону поширюються на роботодавців, які отримують дозвіл на застосування праці іноземця вперше або після розірвання попереднього трудового договору (контракту) і укладення нового трудового договору (контракту) відповідно до отриманим дозволом, а також в разі продовження дії дозволу на застосування праці іноземного працівника.

Крім того, вказується, що для продовження дії дозволу представляються також і документи, в яких відбулися зміни (п. 3 ч. 3 ст. 422 Закону). Тому надання копії трудового договору (контракту) із зазначенням відповідної оплати праці іноземного працівника є обов'язковим.

назад
-->