X
  • пн.-пт. с 9.10 до 18.00
arrow back

Як підприємцю оформити «декретні»?

Як підприємцю оформити «декретні»?

Згідно з чинним законодавством Фізична-особа підприємець є одночасно страховиком і застрахованою особою. Простіше кажучи, підприємець отримує гроші від держави на працівника (яким є він сам) і виплачує їх собі ж як декретні. В цьому випадку підприємець отримує допомогу від держави, але всі клопоти по її оформленню падають на роботодавця, тобто на неї ж. Давайте розглянемо саму процедуру, яку можна розкласти на 6 етапів:

1 етап. Оформлення лікарняного листка.

На 30-му тижні вагітності лікар видає лікарняний лист, який дає жінці право піти у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами. Це стандартна практика, тому ніяких нюансів не повинно виникнути. Звертаємо Вашу увагу, що саме лікарняний лист є підставою для надання відпустки і нарахування необхідних виплат.

2 етап. ЄСВ.

Сплата ЄСВ, є обов'язковою, і факт знаходження підприємця в декретній відпустці не звільняє його від сплати ЄСВ. Якщо є заборгованість по сплаті, то Фонд не виділить декретних грошей, до моменту погашення боргу.

3 етап. Штрафи.

Якщо в Державній фіскальної службі є не погашені штрафи, то Фонд не виділить грошей, до моменту погашення.

4 етап. Відкриття спеціального рахунку.

Згідно з чинним законодавством виплата «декретних» проводитися тільки на спеціальний банківський рахунок, який відкривається для одного переказу. Тому діючий рахунок підприємця не підходить. Необхідно звернутися до банку з проханням відкриття спец рахунку (банківський працівник допоможе, це стандартна процедура).

5 етап. Подача заяви до Фонду соціального страхування.

У кожному районі є свій Фонд, необхідно звернутися саме в Ваш район (за місцем прописки). І подати заяву встановленого зразка разом з розрахунком декретних виплат (підприємець самостійно повинен нарахувати суму декретних виплат).

Якщо підприємець користується програмами «Медок» або «Соната», то можна з їх допомогою подати заяву. Якщо немає, тоді необхідно в паперовому вигляді відвести і подати заяву (про що Вам повинні будуть зробити позначку).

Сама формула розрахунку декретних: середньомісячну суму доходів за останній рік (спрощенці беруть за основу мінімальну зарплату, інші - розраховують від фактичних нарахувань) потрібно розділити на середню кількість днів у місяці (30,44) і помножити на 126 днів. Але дана сума не може бути менше ніж мінімальна зароблена плата за місяць, в разі якщо менше, береться для розрахунку мінімальна заробітна плата на момент нарахування.

6 етап. Подача пакету документів.

Пакет складається з наступних документів:

  • Копія лікарняного листка (заповненого в установленому порядку).
  • Квитанції про сплату ЄСВ за весь попередній рік.
  • Виписка з банку про відкриття спеціального рахунку.
  • Заява з розрахунком сплати по ЄСВ (в тому випадку, якщо воно не було подано раніше в електронному вигляді).
  • Після подачі документів до Фонду протягом 10 днів виробляє нарахування необхідної суми на спеціальний рахунок, який був відкритий.

    назад
    -->