X
  • пн.-пт. с 9.10 до 18.00
arrow back

Змінилися правила ліцензування. Торгівля алкоголем та тютюновими виробами

Змінилися правила ліцензування. Торгівля алкоголем та тютюновими виробами

У Державній податковій службі звертають увагу, на те, що з 18 грудня 2019 року набрав чинності Закон No 139-IX відносно порядку вдосконалення ліцензування.

Закон передбачає замість анулювання ліцензії введено (тимчасове) зупинення дії ліцензії в повному обсязі або частково. Також вказана можливість оскарження платником рішення органу ліцензування щодо (тимчасове) зупинення дії ліцензії.
Зміни стосуються порядку і підстави притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, пов'язані з господарською діяльністю без ліцензій.
Так, з 18 грудня 2019 роки за торгівлю (гуртову, роздрібну, експорт, імпорт) спиртом етиловим, коньячним, плодовим і роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами без ліцензії замість ст. 156 КУпАП буде застосовуватися ч. 1 ст. 164 (штраф від 1000 до 2000 НМДГ
(від 17000 до 34000 грн).
Відповідно до нової редакції статті за діяльність з порушенням ліцензійних умов відповідальність не передбачена. Однак, порушенням буде вважатися діяльність в період (тимчасове) зупинення дії ліцензії, якщо законодавством не передбачені умови функціонування суб'єкта господарювання в цей період.
Встановлено адміністративну відповідальність за порушення ліцензіатом терміну повідомлення органу ліцензування про зміну відомостей, зазначених у заяві та доданих документах, - штраф від 250 до 500 НМДГ (4250 - 8500 грн).
Невиконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов - тягне за собою накладення штрафу від 500 до 1500 НМДГ (8500 - 25 500 грн).

Відповідальність за здійснення роздрібної або гуртової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного податку або з підробленими марками цього податку і надалі буде визначатися ст. 156 КУпАП, якою передбачено накладення штрафу від 200 до 600 НМДГ (від 3400 до 10 200 грн) з конфіскацією предметів торгівлі та виторгу, одержаної від продажу предметів торгівлі.
Притягати до відповідальності за порушення з питань ліцензування як і зараз будуть суди на підставі протоколів уповноважених осіб органів ліцензування.

Тому юристи StartCompany рекомендують все робити правильно і в частно. Ви можете замовити консультацію або послугу, детальніша інформація за посиланням https://www.startcompany.com.ua/ua/services/Litsenzii_i_razresheniya

назад
-->