X
  • пн.-пт. с 9.10 до 18.00
arrow back

Змінилася процедура зняття «готівки» у банку

Змінилася процедура зняття «готівки» у банку

3 червня набрала чинності постанова Національного Банку України, відповідно були внесені зміни до «Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні». У зв’язку з необхідністю посилення контролю за готівковими розрахунками.

Отже, з цього місяця банк спочатку вивчає клієнта шляхом аналізу за конкретним критеріям, а після аудиту вже застосовує відповідні заходи контролю.
Згідно з пунктом No 111-1 (ред. - новий пункт, який додали), банку необхідно забезпечити отримання від клієнта документів, які підтверджують необхідність здійснення готівкових розрахунків. Такими документами є:
- закупівельний акт;
- закупівельна відомість;
- податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку;
- кредитний договір;
- договір постачання;
- договір транспортування;
- договір зберігання;
- інші звітні документи.
Також НБУ унормував застосування електронного підпису та електронної печатки в банківській системі України під час проведення касових операцій відповідно до Закону «Про електронні довірчі послуги».
Посилення контролю за здійсненням готівкових розрахунків та веденням банками касових операцій пов'язано з виявленням Національним банком України за результатами нагляду у сфері фінансового моніторингу численних фактів проведення фінансовими установами ризикових операцій з використанням готівки.

назад
-->