X
  • пн.-пт. с 9.10 до 18.00
arrow back

Порядок списання боргу ЄСВ для ФОП

Порядок списання боргу ЄСВ для ФОП

Треба знати!

1. Списанню підлягає борг, який виник з 01 січня 2017 по 03 червня 2020 року;
2. Якщо ж суми недоїмки, штрафи та пеня, нараховані на суму недоїмки, були самостійно сплачені платником та/або стягнуті, податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у частині, що залишилась несплаченою;
3. Вимогу про сплату суми недоїмки, штрафних санкцій і пені вважатимуть відкликаною у день прийняття органом ДПС рішення про списання;
4. Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій та пені не підлягають поверненню.

Які кроки потрібно зробити для списання боргу:
1. З 01.06.2020 по 31.08.2020 (протягом 90 календарних днів) припинити діяльність:
А) фізичним особам – підприємцям на загальній системі оподаткування потрібно подати заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи-підприємця та до податкового органу – звітності (за період з 01 січня 2017 до набрання чинності законом No 592-IX) у випадку, якщо така звітність не була подана раніше.
Б) фізичним особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність потрібно подати до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника єдиного соціального внеску та звітність. Здійснити реєстрацію припинення незалежної професійної діяльності(або зупинення, або зміни організаційної форми відповідної діяльності з незалежної на іншу) та подати до органу, що перевіряє заяву про ліквідацію платника податків (за формою 8-ОПП). Підтвердженням припинення незалежної професійної діяльності є відомості з відповідного реєстру, до якого вноситься інформація про державну реєстрацію припинення такої діяльності.
2. Подати звітність по єдиному соціальному внеску, якщо вона не була подана раніше, зокрема, за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Закону No 592-IX. Крім цього, необхідно подати ліквідаційну звітність.
А) фізичним особам-підприємцям на загальній системі оподаткування протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
Б) фізичним особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність потрібно 30 днів з дня подання заяви до органу ДПС про зняття з обліку як платник єдиного внеску.
Після вчинення платником вищевказаних дій, податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої прийме рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову.

Якщо у Вас немає часу чи бажання проходити процедуру списання боргу, то Ваші юристи залюбки все зроблять за Вас закриття ФОП

Корисна інформація як самостійно закрити ФОП

назад
-->