X
 • пн.-пт. с 9.10 до 18.00
arrow back

Нові правила використання РРО у 2020 - 2021 рр

Нові правила використання РРО у 2020 - 2021 рр

Багато одних і тих же запитань, щодо використання касового апарату, ми вирішили нагадати або відповісти на питання, як буде впроваджуватися нові правила щодо РРО:

До 31 грудня 2019 року Державна Податкова Служба (далі - ДПС) має розробити безкоштовне програмне забезпечення «Програмний РРО» відповідно до чинного законодавства.

З 1 січня 2020 року платники податків зможуть протестувати програмні реєстратори розрахункових операцій. Зазначимо, що свій продукт ДПС надаватиме і обслуговуватиме безкоштовно.

З 19 квітня 2020 року платники зможуть використати програмні РРО.

До 1 жовтня 2020 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої групи (фізичними – особами підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу який протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, крім тих які здійснюють:

 • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту,
 • реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
 • з 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року. Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої групи (фізичними – особами підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих хто займається:
 • реалізацією товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
 • реалізацію технічного складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
 • реалізацію лікарських засобів виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
 • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
 • роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (КВЕД 47.79);
 • діяльність ресторанів і кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
 • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
 • реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

У разі перевищення платником єдиного податку другої – четвертої групи (фізичної – особи підприємцем) в календарному році обсягу доходу 1000000 гривень, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

З 1 січня 2021 року використання касового апарату стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку другої – четвертої групи.

Що потрібно для реєстрації РРО ви зможете знайти за посиланням Реєстрація РРО

Фахівці нашої компанії готові надати юридичні та бухгалтерські послуги, щодо реєстрації та ведення касового апарату. Звертайтеся завжди раді допомогти!

назад
-->