X
  • пн.-пт. с 9.10 до 18.00
arrow back

Книга обліку доходів / витрат

Книга обліку доходів / витрат

Податковим кодексом передбачено ведення тільки однієї книги обліку. З початку 2012 року не потрібно заводити окрему книгу обліку для найманих працівників (реалізаторів).

Для реєстрації книги потрібно її прошити, пронумерувати і надати ДПІ за основним місцем обліку підприємця. Конкретного терміну, за який податківці повинні зареєструвати книгу, немає. Зазвичай це займає 3-5 днів.

Якщо Ви на єдиному податку і не є платником ПДВ, то для вас одна форма книги, якщо жe Ви - платник ПДВ, то інша форма. Заповнення книг для платників єдиного податку регулюється Наказом № 579 від 19.06.2015 р.

Для фіз.осіб - НЕ єдинщіків діють ще 2 порядку ведення книги: Порядок № 481 (затверджений наказом Міндоходов № 481 oт 16.09.2013) та Порядок № 1025 для підприємців-неспрощенців, Порядок № 794 - для "непідприємців", зобов'язаних подавати річну декларацію .

Підприємець на единому налозі, який отримав свідоцтво платника ПДВ, повинен з першого дня роботи на ставці єдиного податку зі сплатою ПДВ вести облік в Книзі за новою формою. Відповідно, до початку роботи за новою ставкою (з огляду на сплату ПДВ) єдинщіку треба зареєструвати в податковій пo місцем проживання нову Книгу обліку доходів і витрат, стару ж зберігати протягом 3 років.

Заповнення книг регулюється раніше вже зазначеним наказом № 579 від 19.06.2015 р. Так само зверніть увагу, що форма заповнення книги залежить від рівня доходу підприємця.

Книга заповнюється в гривнях c копійками (до 28.07.15 - без копійок).

Записи в книгах обліку виробляються ручкою з чорнилом темногo кольору або кульковою ручкою. Для виправлення запису потрібно її закреслити, поруч написати правильну і завірити підписом підприємця.

Книга обліку зберігається у платника податку протягом трьох років після виконання останнього запису.

Так само зверніть увагу, що підприємець може вести книгу обліку в електронному вигляді, з 28 липня 2015 року платнику податків надається вибір способу ведення Книги: в паперовому або електронному вигляді.

назад
-->