X
  • пн.-пт. с 9.10 до 18.00
arrow back

Чим загрожує підприємству «старий» статут ТОВ

Чим загрожує підприємству «старий» статут ТОВ

Нагадаємо, що 18 червня 2019 року минув встановлений Законом період приведення статутних документів у відповідність з новими законодавчими нормами. На даний момент, не всі стежать за змінами законодавства і досить часто нехтують Законом, вважаючи, що якщо немає штрафів і покарання, значить можна залишити все як є. Звичайно, є винятки, це в основному середній і великий бізнес, які стежать за змінами і продумують на перед.

Давайте розглянемо, що може статися найближчим часом з компаніями, які не привели статут ТОВ у відповідність до нового Закону.

Перша загроза, з якою можуть зіткнутися підприємства. Це визнання неправомірними механізми, які регламентує статут: збори учасників, голосування та прийняття тих чи інших рішень. Так само потрібно звернути увагу, що деякі положення «старого» статуту не відповідають чинному законодавствуі в діяльності підприємства необхідно керуватися новим Законом.

Друга загроза. Новий Закон не визначає поняття кворуму, необхідного для проведення загальних зборів учасників товариства. Це означає, що для легітимності зборів більше не потрібна присутність учасників, які володіють більш ніж 60% голосів. Легітимність зборів не залежить від кількості присутніх на них учасників.

Загроза № 3. Товариству може бути відмовлено у відкритті рахунку або в обслуговуванні поточного банківського рахунку. Законодавчо закріплена процедура відкриття рахунків передбачає надання банку копії належним чином зареєстрованого установчого документа. Статут, редакція якого не відповідає Закону, з великою ймовірністю стане підставою для відмови банку у відкритті рахунку. При використанні старих статутів, проблеми можуть виникнути й з обслуговуванням поточних рахунків такого суспільства, зокрема, при зміні підписантів, проведенні фінансового моніторингу банком і т. д.


4 загроза. Якщо Товариство братиме участь в державних закупівлях і при цьому не оновить редакцію свого статуту, то, як мінімум, тендерна пропозиція такого суспільства не буде розглянута, через невідповідність установчих документів вимогам законодавства, як максимум — результати державних закупівель будуть скасовані, якщо така невідповідність виявлять пізніше.

Загроза № 5. Угоди, що здійснюються товариством, можуть бути визнані недійсними в разі порушення процедури їх узгодження. Статтею 44 Закону закріплено, що рішення про надання згоди на вчинення значного правочину приймається виключно загальними зборами учасників. Визначення великої угоди залежить від вартості чистих активів товариства за станом на кінець попереднього кварталу. Зараз у товариств виникає необхідність узгоджувати велику кількість угод, оскільки, за даними бухгалтерського обліку, у багатьох з них вартість чистих активів досить низька. Деякі компанії під кожну операцію роблять протокол загальних зборів, інші надаю повноваження директору або іншому виконавчому органу на вчинення будь-яких угод із зазначенням періоду або вказують максимальний розмір.

На даний час, це тільки початкові ризики, які вже виникають в діяльності підприємств. Ми впевнені, що з часом цей перелік ризиків буде розширюватися. Тому юристи StartCompany рекомендують не порушувати Закон і привести статут у відповідність до норм чинного законодавства. Компанії, які знехтували своїми статутами найближчим часом зіткнуться з низкою проблем. Які можуть фактично паралізувати звичну для них господарську діяльність.

назад
-->