X
  • пн.-пт. с 9.10 до 18.00
arrow back

Повідомлення про прийом на роботу директора

Повідомлення про прийом на роботу директора

Новостворена юридична особа обрала керівника, про що складено протокол. Діяльність ще не почалася. Чи потрібно подавати повідомлення про прийом на роботу, якщо керівнику зарплата не призначалася (без нарахування заробітної плати)?

Для виконання порядку повідомлення УКРІНФОРМ про прийом працівника на роботу необхідна наявність таких обставин:

  • -існування юрособи, на роботу до якого приймається працівник;
  • -об'єктивна можливість подання повідомлення до початку роботи працівника;
  • -уявлення повідомлення за формою, передбаченою Порядком № 413.

Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації (ч. 4 ст. 87 ЦКУ).

При здійсненні державної реєстрації юрособи державний реєстратор зобов'язаний внести відомості до Єдиного державного реєстру (далі - ЄДР) щодо керівника створюваного юрособи.

Без внесення до ЄДР ідентифікаційних даних про керівника державна реєстрація юрособи не відбувається.

Отже, з дня державної реєстрації новоутвореної юрособи в ЄДР є відомості про його керівника, які вважаються достовірними.

Таким чином, початком роботи керівника юрособи є день внесення державним реєстратором відомостей про нього до ЄДР.

Тому при здійсненні державної реєстрації новоутвореної юрособи територіальні органи УКРІНФОРМ повідомлені про факт створення юридичної особи і особі його керівника.

Однак ми закликаємо бути пильними, щоб подібний висновок вас не дезорієнтував: насправді надання інформації про керівника на етапі держреєстрації аж ніяк не може замінити подачу повідомлення про прийом на роботу за встановленою формою (затвердженої постановою КМУ від 17.06.2015 р № 413).

Також радимо неодмінно повідомляти за цією формою про прийом на роботу керівника новоствореного підприємства (не пізніше того дня, коли він приступив до виконання посадових обов'язків), а не покладатися на те, що особистість директора вказали при держреєстрації.

назад
-->