X
  • пн.-пт. с 9.10 до 18.00
arrow back

Книгу відгуків і пропозицій скасували

Книгу відгуків і пропозицій скасували

За поданням Мінекономрозвитку буду скасовано ряд постанов, в тому числі постанова про обов’язкове ведення книги відгуків і пропозицій на підприємствах.

Донедавна ведення книги відгуків і пропозицій було обов’язковою вимогою, це норма була ведена ще за радянських часів. Велася на виробництвах, в торгівлі та закладах громадського харчування. Таким чином влада намагалася захистити права споживачів, через фіксацію відгуків в книзі скарг і пропозицій.

На даний час ця форма захисту прав споживачів визнана недієвою і ніяк не впливає на вирішення проблем споживачів. Натомість є деякі сучасні дієві методи, які захищають права споживачів, наприклад: залишити відгуки на сайтах самих закладів або на інших спеціалізованих сайтах, є можливість звернутися на пряму у Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державну Фіскальну Службу або напряму з позовом до суду. У Мінекономрозвитку підрахували, що анулювання книги дозволить зменшити витрати усіх підприємств на 125 млн гривень в рік.

Зверніть увагу, що постанова з’явилася на сайті Уряду 06 березня 2019 р., а набере чинності з дня опублікування. Тож до того часу, ведення книги скарг та пропозицій є обов’язковою нормою і має вестися з дотриманням всіх вимог.

назад
-->